Cijene goriva u Federaciji BiH skuplje su na većini benzinskih pumpi za pet do deset feninga po litru, a zbog porasta cijena nafte na svjetskom tržištu očekuje se poskupljenje goriva narednih dana i u Republici Srpskoj.
Ovo je treće poskupljenje goriva u BiH od 1. februara ove godine nakon što je na snagu stupio Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o akcizama BiH. Tada su cijene na većini pumpi u BiH povećane za 18 do 25 feninga po litru. Drugo poskupljenje bilo je sredinom aprila kada su cijene goriva u RS porasle za pet do sedam feninga.
U Federalnom ministarstvu trgovine je potvrđeno da su ih u ponedjeljak prometnici naftnim derivatima u FBiH obavijestili o povećanju cijena goriva navodeći da je razlog poskupljenja porast cijene nafte na svjetskom tržištu, koja je jučer iznosila 76 dolara po barelu.